Skip Navigation

centrum handlowe mampsa.pl
Szkolenie i WychowanieSklep dla PsówKatalog KynologicznyForum DyskusyjneEncyklopedia Ras PsówBlog o Psach

Kynoorganizacje » Dogoterapia


Fundacja Przyjaciel

Fundacja Przyjaciel, jako organizacja pożytku publicznego od 2002 roku zajmuje się szeroko pojętą działalnością na rzecz osób niepełnosprawnych oraz ich rodzin. Prowadzi działalność głównie na terenie województwa mazowieckiego.

Inspiracją do założenia Fundacji dla Niny Bekasiewicz oraz Katarzyny Mierzejewskiej był kontakt z dogoterapią - w tamtym okresie jeszcze mało popularną w Polsce, formą terapii kontaktowej dla osób niepełnosprawnych. Propagowanie tej formy terapii oraz prowadzenie jej przez wykwalifikowanych terapeutów, na jak najwyższym poziomie była, zatem podwaliną do rozpoczęcia działalności Fundacji. Z czasem, organizacja poszerzyła swoją działalność zarówno o inne formy terapii jak również o inne formy pomocy.

Głównym atutem Fundacji są jej pracownicy oraz wolontariusze prowadzący zajęcia, są to osoby posiadające wykształcenie w owym kierunku, które z pasją oraz zaangażowaniem pracują, na co dzień z osobami niepełnosprawnymi. Zajęcia dla dzieci odbywają się w przedszkolach integracyjnych, placówkach specjalnych na terenie Warszawy oraz w siedzibie Fundacji.
www.przyjaciel.pl

« fundacja
« dogoterapia
« terapie
« projekty
« turnusy
« publikacje
« galeria
« przyjaciele


Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony www. Dowiedz się więcej o naszej działalności. Sprawdź czym aktualnie się zajmujemy, jakie są nasze ostatnie sukcesy. Poznaj nas i nasze psy bliżej - zostań przyjacielem fundacji.
Fundacja Przyjaciel, przez 6 lat swojej działalności zrealizowała i w dalszym ciągu realizuje przeróżne projekty, które mają na celu niesienie bezpośredniej pomocy osobom niepełnosprawnym i ich rodzinom jak również projekty, których celem jest uświadamianie społeczeństwa o zaistniałym problemie poprzez imprezy integracyjne, wystawy fotograficzne, akcje reklamowe. Udało się nam nawiązać współpracę zarówno z dużymi korporacjami, jak również połączyć siły z innymi organizacjami pozarządowymi, którym prześwietla ten sam cel.

Nasze ostatnie projekty:


projekt terapeutyczny
Plus Lekcja na czterech łapach


radość zamerda do drzwi
książka "Pies terapeuta i przyjaciel rodziny"

Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym PRZYJACIEL jest organizacją pożytku publicznego, angażuje się w działania mające na celu szeroko rozumianą pomoc osobom niepełnosprawnym oraz ich rodzinom. Od ponad 5 lat zajmuje się wspieraniem i rehabilitacją niepełnosprawnych dzieci prowadząc w szkołach i placówkach specjalnych terapie kontaktową z udziałem psów terapeutów. Obecnie Fundacja ma pod swoją opieką 400 dzieci, a ich liczba ciągle rośnie. Co więcej, wolontariusze oraz pracownicy Fundacji prowadzą nieodpłatne zajęcia terapeutyczne dla dzieci i ich rodziców - "Bajkoterpia" , "Radosne igraszki" oraz "Dogoterapia". Dzięki tym zajęciom, rodzice nie tylko mają możliwość systematycznie przyprowadzać swoje pociechy na zajęcia, ale również nauczyć się jak pracować z dziećmi w domu.

Poza zajęciami z dziećmi, Fundacja PRZYJACIEL dwa razy do roku organizuje turnusy rehabilitacyjno-terapeutyczne. Trwają one dwa tygodnie każdy i odbywają się zamiennie w górach oraz nad morzem.

Fundacja każdego roku, organizuje również bal karnawałowy dla niepełnosprawnych dzieci. Już tradycyjnie w balu biorą udział dzieci z placówek i przedszkoli specjalnych wraz z zaproszoną gwiazdą prowadzącą imprezę.

W piątym roku działalności, Fundacja rozpoczęła wydawanie bezpłatnego czasopisma "Przyjaciel - dwumiesięcznik dla rodziców dzieci z wyzwaniami rozwojowymi"Przyjaciel" jest jedyną gazetą na polskim rynku o tak szerokiej i bogatej zawartości merytorycznej dla osób zainteresowanych tematyką niepełnosprawności, w szczególności rodziców niepełnoprawnych dzieci, publikowaną bezpłatnie.

Fundacja Przyjaciel opracowała pierwszy i w pełni autorski program edukacyjno-terapeutyczny pt. "Lekcja na 4 łapach" dla dzieci uczęszczających do szkół podstawowych. W ramach programu odbyły się spotkania dla blisko 2000 dzieci, na których przekazano im wiedzę na temat relacji, jakie łączą człowieka z psami, i co robić, aby je we właściwy sposób pielęgnować.

Fundacja ma na swoim koncie organizację dwóch wernisaży fotograficznych pt." Matki - Ty jesteś światłem świata" oraz "Przyjaciele - jak rodzi się więź", których autorem jest Marek Zawadka - fotograf dokumentujący poczynania Fundacji od samego początku jej działalności oraz event artystyczno-integracyjny pt. "Dzieci po to są, by kochać je" podczas którego obok zabaw dla wszystkich dzieci - niepełnosprawnych i zdrowych- odbył się wernisaż fotograficzny.

Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Przyjaciel


Adres:
« Nowolipki 27 lok.1a
« 01-010 Warszawa

Telefon:
« (22) 887 39 55

Strona www:
« www.przyjaciel.pl

Poczta e-mail:
« info@przyjaciel.pl