Skip Navigation

centrum handlowe mampsa.pl
Szkolenie i WychowanieSklep dla PsówKatalog KynologicznyForum DyskusyjneEncyklopedia Ras PsówBlog o Psach

Kynoorganizacje » Dogoterapia


Dogolandia

Fundacja DOGOLANDIA powstała z inicjatywy młodych pedagogów, jak i osób kochających psy, aby pomagać i uczyć właściwych relacji z psami. Działamy od 2004 roku, ale oficjalnie Fundacja DOGOLANDIA zarejestrowała swoją działalność w lutym 2006 roku.

Pracujemy przede wszystkim z dziećmi niepełnosprawnymi na indywidualnych zajęciach terapeutycznych oraz z dziećmi zdrowymi na grupowych zajęciach edukacyjnych , uczących prawidłowego obcowania ze zwierzętami.

W fundacji pracują pedagodzy, psycholodzy, rehabilitanci, logopedzi, studenci, przewodnicy psów i inne osoby, które chcą pomagać i wiedzą, jak to robić.
www.fundacja-dogolandia.pl

« fundacja
« nasza działalność
« nasze zwierzęta
« szkolenie psów
« wydarzenia
« publikacje


Zapraszamy do Dogolandii. Na naszej stronie www można poznać nas bliżej i nasze psy oraz znaleźć aktualne informacje z życia fundacji.
Obecnie w fundacji pracuje dziesięć wyszkolonych psów różnych ras (Golden Retriever, Labrador Retriever, Berneński Pies Pasterski, Syberian Husky, Hovawart, Angielski Springer Spaniel). Kolejne psy są w trakcie szkolenia i zaczną uczestniczyć w zajęciach, gdy osiągną odpowiedni poziom umiejętności. W Fundacji pracują również dwa koty rasy Ragdoll.


Dewon
Luthien
Argos
Cannelle
Toola
Suzanna
Sunday
Vigo
Montana
Batler
Roni
Beśka
Aura

Kontakt ze zwierzętami jest naturalną potrzebą ludzką, szczególnie ważną dla dzieci. Obecność psa, kota czy królika wzbogaca osobowość najmłodszych, rozbudowuje ich świat wewnętrzny, stymuluje percepcję, wrażliwość i odpowiedzialność - stwarza niepowtarzalną, jedyną w swoim rodzaju atmosferę ułatwiającą komunikację i rozwój.

Fundacja Dogolandia prowadzi:

« zajęcia terapeutyczne,
« zabawy fundamentalne
« zajęcia edukacyjne
« zajęcia rekreacyjne, ogólnorozwojowe

Fundacja „Dogolandia” jest jedną z pierwszych organizacji zajmujących się wykorzystaniem odpowiednio wyszkolonych psów w wieloprofilowej działalności pedagogicznej na terenie Wrocławia. Tworzą ją osoby łączące pasję i wykształcenie. Pracujemy przede wszystkim z dziećmi niepełnosprawnymi na zajęciach terapeutycznych, prowadzonych przez pedagogów specjalnych przy współpracy przewodników z psami. Okolicznościowo prowadzone są również zajęcia edukacyjno-rekreacyjne z kotem rasy RAGDOLL.

Aktualnie jednak mamy także ofertę dla przedszkoli, szkół, ośrodków terapii zajęciowej, domów dziecka i świetlic środowiskowych, dotyczącą zajęć edukacyjnych, uczących dzieci prawidłowego obcowania ze zwierzętami oraz ofertę zabaw fundamentalnych dla dzieci najmłodszych w wieku od 6m. do 2,5 lat.

Okolicznościowo prowadzimy również imprezy z okazji Dnia Dziecka, Mikołaja, Dnia Zwierząt i urodzin dzieci. Oferta nasza zyskuje coraz to większy rozgłos i poparcie, co wiąże się ze wzrastającą liczbą osób i placówek chętnych do współpracy z nami.

Fundacja Dogolandia


Adres:
« Szczepowa 2
« 52-212 Wrocław

Telefon komórkowy:
« 0 694 664 009

Strona www:
« www.fundacja-dogolandia.pl

Poczta e-mail:
« agnieszkablok@poczta.fm