Skip Navigation

centrum handlowe mampsa.pl
Szkolenie i WychowanieSklep dla PsówKatalog KynologicznyForum DyskusyjneEncyklopedia Ras PsówBlog o Psach

Kynoorganizacje » Fundacje


Fundacja Alteri

Alteri vivas oportet, si vis tibi vivere
Musisz żyć dla innych, jeśli chcesz żyć z pożytkiem dla siebie (Seneka)


W 2002 roku, kiedy powstało Stowarzyszenie Terapii Wspomagającej "Alteri" mało kto w Polsce słyszał o psach asystujących. Założycieli Stowarzyszenia połączyła chęć wykorzystania potencjału psa do pomocy osobom niepełnosprawnym. W roku 2005 Stowarzyszenie ustanowiło Fundację Alteri, która jest organizacją pozarządową o charakterze non-profit i kontynuuje jej misję.

Fundacja działa na rzecz aktywizacji społecznej i zawodowej osób o znacznej niepełnosprawności ruchowej, poruszających się na wózkach inwalidzkich. Zajmujemy się pozyskiwaniem, szkoleniem oraz bezpłatnym przekazywaniem psów asystujących osobom niepełnosprawnym motorycznie; popularyzujemy funkcje terapeutyczne psów i propagujemy wizerunek psa pracującego.

Stawiamy sobie za cel włączenie naszych podopiecznych w życie społeczne i umożliwienie im pełnienia ról zawodowych i rodzinnych poprzez wykształcenie w nich umiejętności radzenia sobie z własnymi ograniczeniami przy wykorzystaniu potencjału psa asystującego.

Dążymy do tego, aby obecność psa przy boku człowieku była zauważona, doceniona i wykorzystana. Chcemy aby więź jaka powstaje między człowiekiem a psem była budowana w oparciu o zrozumienie, wzajemne zaufanie i szacunek.

Jesteśmy organizacja zorientowaną na rozwój. Profesjonalizacja jest jednym z naszym priorytetów. Rozwijamy współpracę z partnerami zagranicznymi i krajowymi, stawiamy na podwyższanie kompetencji naszych pracowników, dbamy o utrzymywanie wysokich standardów oferowanych przez nas usług. Nasz sukces budujemy w oparciu o wieloletnie doświadczenie naszych trenerów i instruktorów oraz specjalistów, z którymi prowadzimy regularną współprace - psychologów, pracowników socjalnych, weterynarzy, dietetyków.
www.alteri.pl

« człowiek i pies
« fundacja Alteri
« aktualności
« wolontariat
« dobroczyńcy
« kontakt


Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony www. Dowiedz się więcej o naszej działalności. Sprawdź czym aktualnie się zajmujemy, jakie są nasze ostatnie sukcesy. Poznaj nas i nasze psy bliżej - zostań przyjacielem fundacji.
Pies od tysięcy lat jest wiernym przyjacielem i pomocnikiem człowieka. Pragniemy nadać nowy sens tej szczególnej więzi. Naszą misją jest budowanie wyjątkowego partnerstwa pomiędzy osobami niepełnosprawnymi i psami asystującymi.

Chcielibyśmy zachęcić również Państwa do współdziałania na tym polu.


psy asystujące
kursy integracyjne


program Wczesnego Szkolenia Szczeniąt
kursy szkolenia psa

terapia zachowania psów
kursy instruktorskie


kursy tematyczne
wykłady, seminaria i warsztaty

Fundacja Alteri swoją pomoc kieruje do osób o znacznym stopniu niepełnosprawności motorycznej, poruszających się na wózkach inwalidzkich. Ludzie ci albo ulegli wypadkowi, albo cierpią na choroby takie jak zanik mięśni, dziecięce porażenie mózgowe, stwardnienie rozsiane czy wrodzona łamliwość kości.

Wszyscy oni to osoby sprawne intelektualnie, starające się brać aktywny udział w życiu społecznym i zawodowym. W zależności od stopnia dysfunkcji napotykają na szereg przeszkód w życiu codziennym. Niemożliwe staje się dla nich otwarcie lub zamknięcie drzwi, sięgnięcie po upuszczony przedmiot, naciśnięcie przycisku wzywającego windę, opuszczającego podjazd dla wózka czy dzwonka do drzwi, wyjęcie czegokolwiek z szafki czy lodówki, zmiana pozycji leżącej na siedzącą, samodzielne poprawienie się na wózku, ubranie kurtki czy okrycie się kołdrą.

Ich niepełnosprawność jest źródłem szeregu trudności nie tylko natury technicznej. Uzależnienie od otoczenia jak i odmienność, wywołują u nich poczucie bezradności i zagrożenia, potęgują społeczną izolację i utrudniają międzyludzkie kontakty. Wszystko to decyduje o tym, że osoby niepełnosprawne ruchowo to jedna z najbardziej zagrożonych wykluczeniem grup społecznych.

Fundacja Alteri


Adres:
« Czechosłowacka 14
« 30-328 Kraków

Telefon komórkowy:
« 0 508 144 681

Strona www:
« www.alteri.pl

Poczta e-mail:
« biuro@alteri.pl