Skip Navigation

centrum handlowe mampsa.pl
Szkolenie i WychowanieSklep dla PsówKatalog KynologicznyForum DyskusyjneEncyklopedia Ras PsówBlog o Psach

Produkty dla psów » Akcesoria


Nowość w Polsce! Kliker Triple Crown
Clicker jest wspaniałym środkiem pomocniczym do wychowania psa. Trening przy jego pomocy można przeprowadzać niezależnie od wieku psa - funkcjonuje on zarówno u szczeniaków, jak i dorosłych psów.


Kliker Triple Crown leży komfortowo w Twojej ręce i może być dołączony np. do kluczy (posiada oczko). W przeciwieństwie do tradycyjnych kilkerów, Triple Crown ma przycisk, który ułatwia klikanie. Dzięki temu możesz spokojnie używać go zimą, w rękawiczkach.
Wykonany został z lekkiego i wytrzymałego materiału. Kliker Triple Crown Jest także stosunkowo głośny. To bardzo ważne dla właścicieli psów, które uwielbiają trening na świeżym powietrzu lub mają problem z usłyszeniem klikania.

Dodatkowym plusem produktów Triple Crown jest ich estetyczne opakowanie, które sprawia, że świetnie nadają się na prezent. Producent zamieścił także krótki przewodnik, który ma na celu wprowadzenie do treningu z klikerem oraz pokazuje jak nauczyć kilku przykładowych komend (wszystko w języku angielskim, opisane na tekturowym opakowaniu klikera i wskazówkami, gdzie można znaleźć więcej informacji).


Jak dźwięk klikera Triple Crown szkoli Twojego psa? Nie szkoli. Jest jednak bardzo ważnym elementem treningu. Klikanie musi iść w parze z czymś z Twojemu psu kojarzy się pozytywnie – pysznymi smakołykami lub fantastyczną zabawą. Psy uczą się poprzez bezpośrednie nagradzanie lub zakazy, jakie następują po ich zachowaniu. Pies nie rozumie na przykład reakcji wychowawczych swojego pana, jeśli wydane zostaną z kilkusekundowym opóźnieniem. Decydującym przy tresurze jest, aby początek prawidłowego zachowania nagradzać w odpowiednim momencie i do tego właśnie posłuży Ci kliker. Twój pies uczy się przy jego pomocy krok po kroku opanować pewne ćwiczenie. Dzięki temu staje się ono dla niego jasne, zrozumiałe i potrafi je powtórzyć.


« posiada ergonomiczny kształt
« stosunkowo głośny
« idealny dla psów, które nie reagują na ludzką mowęMetoda klikerowa staje się coraz bardziej popularna wśród treserów psów. Działa ona na zasadzie pozytywnych skojarzeń i opiera się na kilku podstawowych zasadach:

« psy bardziej reagują na sygnały dźwiękowe niż na mowę
« trening psów jest bardziej efektywny jeżeli dźwięki pozostają takie same
« nagroda za poprawne zachowanie jest lepszą metodą wychowawczą niż kara
« brak nagrody jest bardziej srogą naganą dla Twojego psa niż kara
Kliker


Materiał:
« plastik / metal

Cechy dodatkowe:
« przysik

Kolor:
« niebieski / pomarańczowy

Długość:
« 6 cm

Cena:
« 18,oo zł

Producent:
« Triple Crown

Kup teraz!