Skip Navigation

centrum handlowe mampsa.pl
Szkolenie i WychowanieSklep dla PsówKatalog KynologicznyForum DyskusyjneEncyklopedia Ras PsówBlog o Psach

Hodowcy i hodowle » Rottweiler


Rottweiler - Hodowla Samotnia ChristaOd 1988 roku hodujemy psy rasy: American Staffordshire Terrier i Rottweiler.

Z naszej hodowli wyszło czwarte pokolenie psów z wyżej wymienionych ras.
Stawiamy na doskonały charakter oraz pochodzenie. Filarem naszej hodowli są doskonałe suki - to one stanowią bazę genetyczną i podstawę jej sukcesów. Nasze suki są łączone z tym co najlepsze i co pasuje do naszej koncepcji hodowli. Mamy własny ustalony typ, do którego dążymy. Wypracowany przez nas wzorzec rasy jest dla nas sensem istnienia naszej hodowli: pies wzorcowej wielkości, mocny a zarazem elegancki z odpowiednim dla tej rasy temperamentem. "Samotnia Christa" to jedna z niewielu hodowli posiadająca między innymi amstaffy o czarnym i błękitnym umaszczeniu

Bożena i Krzysztof Pomierni


www.samotniachrista.waw.pl

« o nas
« nasze rottweilery
« na sprzedaż
« jak do nas trafić
« pies i dziecko
« linki
« i więcej...


Strona hodowli zawiera dokładne informacja o naszych psach: fotografie, wystawy, rodowód. Przedstawiamy tam także zapowiedzi miotów oraz informacje o szczeniętach, które będziemy mogli Państwu zaoferować. Zapraszamy do regularnego odwiedzania naszych stron.

« INFANTKA z Samotni Christa - ur. 26.03.2001
« FAVORITA z Samotni Christa - ur. 31.05.2005
« OLYMPIA z Samotni Christa - ur. 24.11.1997


INFANTKA
FAVORITA
OLYMPIA« INFANTKA:

« Młodzieżowy Champion Polski
« Champion Polski
« 4 x Zwycięzca Młodzieżowy
« N.S w R.
« BOB
«7 x CWC
«RES. CACIB

«FAVORITA:

« O. Int.Ch.
« Multi CHUCK CORDIS

«OLYMPIA

« 1xCWC

"Samotnia Christa" została założona w roku 1988.
Wcześniej, gdy mieszkaliśmy w Warszawie mieliśmy przez 15 lat Teriera Walijskiego Jene de Liuba. Dochowaliśmy się od niej jednego miotu z przydomkiem "Z czerniakowskiej góry". Była to sunia "cudownie" polująca na wszystko co się porusza więc zgodnie postanowiliśmy - nigdy więcej teriera!

Po długim namyśle i rodzinnych licytacjach w roku 1988 przyjęliśmy do naszego domu rottweilerkę Ritę od Jancola - protoplastkę naszych rottweilerów.

Żyła z nami 13 lat i była bardzo mądrą suką - do końca swych dni przewodziła stadu. Skończyła szkolenie PT, PO I, i tylko dzięki naszej niewiedzy i braku doświadczenia kynologicznego nie dokończyłą championatu. Jest prababcią naszej najmłodszej rottweilerki Ch.Pl. Mł. Ch. Pl Infantki z Samotni Christa, nazywanej w domu Misią.

Przeprowadzając się do Piastowa doszliśmy do wniosku, że przydałaby się nam jeszcze inna rasa, może bardziej żywiołowa. Po długich rodzinnych debatach powróciliśmy do teriera - "nigdy nie mów nigdy".

W roku 1991 z hodowli "Z Antuszy" kupiliśmy po wcześniejszej rezerwacji suczkę Monę Lisę (z krycia w Austrii). Tym samym Mona jest protoplastką naszych amstaffów. Moncia nie miała kopiowanych uszu, co w tamtych latach było bardzo niewłaściwe. Pomimo złotych medali sędziowie nie dawali jej CWC. Na jednej z wystaw sędzia rangi międzynarodowej powiedział coś co nas bardzo zbulwersowało, cytuję: "Dlaczego państwo nie obcięli jej tych farfocli." Pomimo tego Mona była trzy razy kryta na zachodzie najlepszymi dostępnymi psami amerykańskimi. Wszystkie nasze suczki pochodzą z takich połączeń.

W roku 1995 dla odświeżenia krwi importowaliśmy po prawie 2-letnim oczekiwaniu suczkę amstaffkę Barberycoast AMELIA AIRHART nazywaną przez hodowczynię Ruby. Hodowla jest własnością p. Catharine Prothro i jest najlepszą kanadyjską hodowlą amstaffów.

Ruby nie jest miłośniczką wystaw, ale pomimo tego zdobyła Zwycięstwo Wystawy i 3 x CWC.

Na koniec chcieliśmy nadmienić, że wszystkie nasze sunie są z nami do końca swoich dni - na zasłużonej emeryturze. Nie wierzymy w tzw."dobre ręce" i nasze psy dożywają spokojnej starości razem z nami.Samotnia Christa
Bożena i Krzysztof Pomierni


Adres:
« ul. Prądzyńskiego 29
« 05-820 Piastów

Telefon:
« 0 22 723 34 48

Strona www:
« www.samotniachrista.waw.pl
Poczta e-mail:
« hodowla@samotniachrista.waw.pl